Coerver Focisuli Sportról bővebben
Várkert 1. ZENEISKOLA - ESTI GIMNÁZIUM - KÉPZŐMŰVÉSZETI ISKOLA
Kirándulások, táborok Bővebben
Művészeti Iskola - Zeneiskola Bővebben

Tanévzáró ünnepség és ballagás

Újabb sikeres tanévet zártunk. Elérkezett a ballagás és tanévzáró pillanata.  A Himnuszt Soós Krisztina köszöntője követte, mely után Almási Szofi, Cseh Dzsenifer, Inzsől Ivett, Nagy Laura és Nagy Zsófi  4. osztályos tanulók német nyelven üdvözölték külföldi vendégeinket. Ezután Bognár Dávid 5.a osztályos diák  mondott verset, majd Dr. Fodor János plébános osztotta meg gondolatait az egybegyűltekkel. A ballagás a 8. b osztályos Oszkó Zsófi, Németh Nóra, Csipszer Fanni, Réfi Hanna versével, és Mergl Zsófia búcsúbeszédével folytatódott. A ballagókat Boldizsár Bíborka 7.b osztályos tanuló búcsúztatta. A 8. osztályosok közül Mergl Zsófia Nívódíjat, Csipszer Fanni pedig Gárdonyi-díjat kapott iskolánkban nyújtott kiváló teljesítményéért. Mayer Gábor intézményvezető búcsút vett a ballagóktól, majd  Kalányos Mária 6.a osztályos tanuló búcsúdala közben a végzősök elengedték léggömbjeiket. A Vöröskereszt képviselői ajándékokkal búcsúztak a ballagóktól. Ezután Mayer Gábor igazgató úr megtartotta tanévzáró beszédét, melyet Orbán Bianka 4.a osztályos tanuló szavalata követett. Ezt követően iskolánk kiemelkedően teljesítő tanulói oklevelet és könyvjutalmat vehettek át. A Számítástechnika Oktatásért- Tehetségek Támogatásáért Közhasznú Alapítvány ösztöndíjainak átadására is sor került azon 4. osztályos és felső tagozatos tanulók számára, akik kitűnő vagy jeles eredményt értek el. Ezután intézményvezetőnk Pedagógus Szolgálati Emlékérmet adott át Magvasné Gál Ilona nyugdíjas, illetve Bajók Józsefné, Trombitás Veronika és Bíró Jenő nyugdíjba vonuló pedagógusok részére, majd köszöntötte iskolánk további nyugdíjba vonuló dolgozóit is. Mayer Gábor intézményvezető köszönetet mondott az eisenstadti Soroptimist nemzetközi szervezet képviseletében érkezett vendégeinknek: Eva-Maria von Henneberg asszonynak és Herbert Welebil úrnak, az iskolánknak évek óta nyújtott támogatásért. Ezután Boldizsár Bíborka 7.b osztályos diák hangszeres játékát hallhattuk, majd Ihászné Szabó Katalin, a Devecseri Zeneiskola vezetője mondta el a tudnivalókat. Mayer Gábor záró szavai után a Szózat hangjai csendültek fel, majd minden osztály visszavonult tantermébe, ahol átvehették  egész éves munkájukért járó bizonyítványt. Minden tanulónak és pedagógusnak jó pihenést, tartalmas kikapcsolódást kívánunk a nyári szünetre!

Tanévzáró