Coerver Focisuli Sportról bővebben
Várkert 1. ZENEISKOLA - ESTI GIMNÁZIUM - KÉPZŐMŰVÉSZETI ISKOLA
Kirándulások, táborok Bővebben
Művészeti Iskola - Zeneiskola Bővebben

Pályaorientációs nap

Iskolánkban pályaorientációs napot szerveztünk, melynek lényege, hogy a tanulók találkozzanak a munkával és fogalmával. Ismerjenek meg különböző szakmákat, szakterületeket; ismerjék meg, hogy bizonyos szakmákhoz milyen tanulmányokat kell folytatni és milyen tanulmányi követelményeket kell teljesíteni. A programok célja, hogy  minden tanuló életkorának megfelelő szinten találkozzon a pályaorientáció fogalmával.

Az alsó tagozatos kisdiákok látogatást tettek a Devecseri Rendőrőrsön, a Devecseri Önkéntes Tűzoltó Egyesületnél, a Magyar Posta Zrt. devecseri fiókjában, és a Devecseri Start-munkaprogram telepén. A felsős tanulók megismerkedtek a Somló Hús Kft. Devecseri Húsüzem, a Leier Hungária Kft., a Villkasz Kft. és a Vita Kft. telepein folyó munkával.

A gyerekek minden helyszínem megtekintették a munkához szükséges eszközöket, gépeket, munkavédelmi felszereléseket.

A nap folyamán diákjaink rengeteg ismerettel, és élménnyel lettek gazdagabbak.

Pályaorientációs nap