Coerver Focisuli Sportról bővebben
Várkert 1. ZENEISKOLA - ESTI GIMNÁZIUM - KÉPZŐMŰVÉSZETI ISKOLA
Kirándulások, táborok Bővebben
Művészeti Iskola - Zeneiskola Bővebben

Kirándulás a Kis - Balatonra

Iskolánk diákjai 2018. június 6-án a Devecseri Család-és Gyermekjóléti Központ és Szolgálat jóvoltából kiránduláson vehettek részt, melynek keretében egy tartalmas séta során megtekintették a Diás-sziget (Kis- Balaton) élővilágának képviselőit, (vízinövények, öreg fák, kárókatonák, kétéltűek), a nádast, a Zala folyót. Ugyanitt a Fekete István emlékház megtekintésével betekintést nyerhettek a Kis-Balaton táj- és kultúrtörténetébe. Az emlékház mellett álló Tüskevárt idéző Matula kunyhó igazi érdekességként szolgált az apróságoknak. A sétát követően Vörsre vezetett a kirándulás útvonala, hogy a 18. század végi 19. század eleji népi építészet egyik kiváló állapotban megőrzött tájházként működő talpasház "lakóivá" válva, a gyerekek megismerjék a múlt emberének (sásszedők, nádaratók) mindennapi életét bemutató eszközöket, szerszámokat, berendezési tárgyakat. A tájház után, Kápolnapuszta mutatta meg diákjainknak a hazánk legnagyobbnak számító bivalypopulációját bemutató rezervátumot, ahol a szemfülesek felfigyelhettek a hatalmas dagonyázó állatok mellett az apró ürgék játékára, a partifecskék, gyurgyalagok hangjára, "lakására". A kirándulás végén Keszthelyre utaztunk, ahol a "Hableány" egy 1 órás hajókirándulás során mutatta meg a Keszthelyi-öböl nevezetességeit. Az izgalmas út, mindenki számára élményekkel, új ismeretekkel gazdagodva ért véget.

Kis - Balaton