Coerver Focisuli Sportról bővebben
Várkert 1. ZENEISKOLA - ESTI GIMNÁZIUM - KÉPZŐMŰVÉSZETI ISKOLA
Kirándulások, táborok Bővebben
Művészeti Iskola - Zeneiskola Bővebben

Pályaorientációs nap

Iskolánkban pályaorientációs napot szerveztünk, melynek lényege, hogy a tanulók találkozzanak a munkával és fogalmával. Ismerjenek meg különböző szakmákat, szakterületeket; ismerjék meg, hogy bizonyos szakmákhoz milyen tanulmányokat kell folytatni és milyen tanulmányi követelményeket kell teljesíteni. A programok célja, hogy minden tanuló életkorának megfelelő szinten találkozzon a pályaorientáció fogalmával.

Mindenki megismerhette a tűzoltók munkáját az Ajkai Hivatásos Tűzoltóparancsnokság bemutatóján. Az alsó tagozatos kisdiákok látogatást tettek a Devecseri Rendőrőrsön, a Devecseri Városi Könyvtár és Művelődési Házban, a Magyar Posta Zrt. devecseri fiókjában, a Start-munkaprogram telephelyén, a Vasútállomáson és a Grácia Panzióban. A gyerekek minden helyszínen megtekintették a munkához szükséges eszközöket, gépeket, munkavédelmi felszereléseket.

A nap folyamán diákjaink rengeteg ismerettel, és élménnyel lettek gazdagabbak.

Pályaorientációs nap